Pogrywam w Ingress


 

Gram w Ingress – wybierz się na spacer.

Założyłem konto w Ingress. Przystąpiłem do frakcji Resistance. Pora pospacerować i pozdobywać kolejne poziomy.

Łatwo jest wbić pierwsze levele, potem jest już trudniej. Dojście do 8lvl zajęło około jednego miesiąca. Kolejne wbija się już ciężej. Szczególnie jak gra się niewiele i nie codziennie :D. Jak to na Ingress-a przystało, im więcej grasz tym więcej, tym jesteś lepszy.

Gra bardzo ciekawa, skłania do chodzenia i to chyba jedna z jej zalet. Jeśli uważasz, że siedząc w domu coś w niej osiągniesz, zdobędziesz medale, wyższy level niż 8 to jesteś w błędzie.
Ja np mam zamiar wykorzystać fakt grania w ta grę i popracować nad kondycją. Reszta jest skutkiem ubocznych. Jedno jest pewne im więcej grasz tym jesteś efektywniejszy.
W sieci można znaleźć różne poradniki co robić i jak, które ułatwiają granie. Co mogę powiedzieć, oraz co warto robić na samym początki to linkować, tworzyć pola i hackować portale z glifami. Wypada wtedy więcej sprzętu, więc można wstawiać mody do portali. A każdy punkt AP na początku drogi jest bardzo cenny.

Porady na początek

Czego nie robić na początku. Nie próbować niszczyć portali, chyba że mają lvl taki jak Ty i nie mają rezonatorów na wysokim levelu.

Co warto robić na początku. Zgłosić się do społeczności frakcji którą się wybrało. Skontaktować z graczami, którzy grają w okolicy. Jest to gra zespołowa. Jak w każdej grze samotne wilki mogą coś osiągnąć, natomiast nijak ma się to do rezultatów jakie można osiągnąć grupą. Szybciej możesz wbić level do 6-7. A wtedy już możesz więcej zrobić nawet grając samemu w drodze z pracy do domu, czy na spotkanie. Tylko uważaj, bo jak się wciągniesz to możesz na spotkanie dotrzeć po czasie a od tego już blisko do kłótni.

Wielu mówi, że od 8 lvl jest dopiero zabawa. Owszem można tak powiedzieć. Ja jednak wole stwierdzenie, że gra tak naprawdę zaczyna się od 6 lvl. Z prostej przyczyny – jesteś w stanie sam zdjąć większość portali, a ze wsparciem jednego czy dwóch graczy zmieniać kolor nieba nad głową. z zielonego na niebieski czy odwrotnie.

Oto kilka przydatnych linków:

Strone G+ społeczności: Google G+ link

Strona Facebook: Facebook Ingress

Mapa Ingress: Ingress Intel Map

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *